Menu

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY – POMÓŻ !!!

24 stycznia 2014 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

6 osób zmarło ostatniej doby z wychłodzenia – podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Te wypadki miały miejsce w czterech województwach: mazowieckim, pomorskim, dolnośląskim i podkarpackim. Prognozy pogody w dalszym ciągu zapowiadają wysokie spadki temperatury poniżej zera (wartość temp. odczuwalnej do – 30 stopni). Zima to najtrudniejszy okres w egzystencji dla osób bezdomnych i samotnych. W szczególności pory wieczorowo nocne.

Funkcjonariusze pruszkowskiej Straży Miejskiej w służbach dobowych, na bieżąco monitorują znane miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, a także reagują wielokrotnie w stosunku do osób będących w stanie upojenia alkoholowego.

Nie pozostańmy obojętni widząc na swojej drodze lub posiadając informacje o osobach narażonych na wyziębienie organizmu, wymagających pomocy. Reagujmy również w sytuacjach kiedy napotkamy na swojej drodze osoby, które będą w stanie upojenia alkoholowego.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie nam wszystkich informacji o osobach bezdomnych, miejscach ich gromadzenia się, a także o osobach samotnych, które wymagają pomocy z zewnątrz.

NASZE PATROLE ZAREAGUJĄ NA KAŻDE PAŃSTWA WEZWANIE

Skip to content