Menu

Kolejny ujęty za jazdę po alkoholu

23 kwietnia 2013 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

W nocy (06/07.04.br), po krótkotrwałym pościgu, na terenie osiedla Bolesława Prusa, patrol interwencyjny, ujął i przekazał policjantom mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu (prawie 2 promile) zdecydował się prowadził samochód. Mężczyzna został przekazany policjantom z KPP Pruszków do dalszych czynności w tej sprawie.

W nocy 06/07 kwietnia 2013r. około godziny 1:20, funkcjonariusze patrolowali rejon osiedla Bolesława Prusa. Podczas patrolu zauważyli, że samochód osobowy marki RENAULT, który poruszał się tzw. „wężykiem”, bez wymaganego przepisami oświetlenia w kierunku ul. Emancypantek.  Z uwagi na zagrożenie w ruchu, jakie stwarzał pojazd oraz podejrzenie o stan po spożyciu alkoholu przez kierującego, strażnicy postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

Strażnicy natychmiast podjęli interwencję w stosunku do kierującego, zatrzymując Renaulta do kontroli. Kierowca nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, pośpiesznie próbując uciec i uniknąć kontroli. Po krótkotrwałym pościgu osiedlowymi uliczkami, kierowca zrezygnował z dalszej ucieczki. Strażnicy ujawnili, iż powodem takiego zachowania mężczyzny jest spożyty przez niego alkohol. Na miejsce, przybyła wezwana przez strażników załoga interwencyjna (strażnik + policjant KPP Pruszków), której przekazano 28-letniego mieszkańca Pruszkowa – Warcisława K. do dalszych czynności służbowych.

Wykonane badanie na zawartość alkoholu, wykazało prawie prawie 2 promile (1,84) alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą policjanci z pruszkowskiej komendy, gdzie Warcisław K. został przewieziony.

Mamy nadzieję, że sąd wymierzy surową karę za popełnienie przestępstwo jazdy po alkoholu, a interwencja strażników uchroniła pozostałych uczestników ruchu od niebezpieczeństwa, jakie mógł on spowodować.

Skip to content