Menu

Graffiti, pijana kierująca, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym – weekendowe działania strażników miejskich

17 lutego 2014 - ARCHIWUM, AKTUALNOŚCI

Ujęci na gorącym uczynku „grafficiarze”, zatrzymana kierująca „na podwójnym gazie”, 10 osób ukaranych za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz kilkadziesiąt pouczonych w związku z popełnionymi wykroczeniami – to tylko niektóre z ważniejszych działań naszej jednostki w minionym weekendzie.

W naszej ocenie miniony weekend (14-16.02.br.), możemy uznać za jeden ze spokojniejszych. Pomimo świętowania Walentynek, rozpoczęcia w naszym regionie ferii zimowych odnotowano tylko 35 zgłoszeń mieszkańców, jakie wpłynęły do dyżurnego pruszkowskiej Straży Miejskiej. Dotyczyły one zakłóceń ładu i porządku publicznego, osób nietrzeźwych oraz parkowania pojazdów z naruszeniem przepisów o ruchu drogowym.

W wyniku własnych działań, we współpracy z policjantami KPP Pruszków w dniu 14.02br. około godziny 14:10, na ul. Promyka, zatrzymano kierowcę samochodu marki NISSAN, którym miała się poruszać nietrzeźwa kierująca. Zgłoszenie, jakie wpłynęło do dyżurnego jednostki Policji potwierdzono podczas kontroli stanu trzeźwości 57-letniej mieszkanki Piastowa. Jak wykazało badanie alkometrem, zdecydowała się ona prowadzić swój pojazd mając prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, dzięki telefonicznemu zgłoszeniu mieszkańca pod bezpłatny numer telefonu alarmowego Straży Miejskiej w Pruszkowie oraz zdecydowanej i szybkiej reakcji patrolu inetrwencyjnego, około godziny 15:30, w rejonie bloku przy Al. Wojska Polskiego 40, udało się ująć i ukarać dwóch sprawców dewastacji stacji energetycznej „Trafo”.

Ponadto kilkanaście osób zostało ukaranych mandatami karnymi na kwotę ponad 1.600 zł., a kilkadziesiąt pouczonych w wyniku własnych interwencji oraz zleconych przez dyżurnego monitoringu wizyjnego miasta, za popełnienie wykroczeń na terenie miasta w tym w rejonie parków i skwerów miejskich.

To kolejne działania naszej jednostki, zmierzające do bezwzględnego reagowania na najbardziej uciążliwe dla pozostałych mieszkańców wykroczenia, które negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

Skip to content