Menu

Dewastacja samochodów na ul. Helenowskiej – jeden ze sprawców ujęty przez strażników

2 listopada 2020 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

W nocy 30/31 października, niepokój mieszkańców os. Staszica, wzbudziło zachowanie grupy młodych mężczyzn, którzy zakłócali mieszkańcom spoczynek nocny. Według zgłoszenia, jakie wpłynęło do stanowiska dowodzenia naszej jednostki, około godziny 5:00 rano, grupa wyrostków miałaby dewastować pojazdy w rejonie parkingu przy ul. Helenowskiej.

Dyżurny niezwłocznie, zadysponował w to miejsce załogi interwencyjne pruszkowskich strażników. Na miejscu zastano osobę zgłaszającą, która opisała trzech sprawców zgłoszenia oraz wskazała drogę ich ucieczki.

Strażnicy po chwili, ujawnili młodych mężczyzn w rejonie ulicy Działkowej, gdzie próbowali oni dokonać kolejnej dewastacji, szarpiąc się z ogrodzeniem prac budowlanych. Na widok patrolu mężczyźni rozbiegli się, gdzie jednego z nich strażnicy udało się ująć i doprowadzić do radiowozu. Okazał się nim być 16-letni mieszkaniec naszego miasta. Młodzieniec był pod wpływem alkoholu.

Nagranie z dewastacji, które udostępniono w mediach społecznościowych możemy zobaczyć TUTAJ

Nieletni został przekazany, przybyłym na miejsce policjantom, a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie. Bardzo dziękujemy za czujność mieszkańców i przekazanie informacji naszej jednostce. Decyzja ta, pozwoliła na ujęcie jednego ze sprawców dewastacji i zapobieżenie bezkarności jego zachowania.

Skip to content