Menu

CUDZOZIEMIEC Z PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ UJĘTY I PRZEKAZANY POLICJI

16 kwietnia 2018 - ARCHIWUM

W nocy 14/15 kwietnia br. Patrol interwencyjny pruszkowskich strażników, pop krótkotrwałym pościgu Al. Wojska Polskiego, zatrzymał do kontroli dostawczego Peugeota, za kierownicą którego znajdował się nietrzeźwy obywatel Ukrainy.

W nocy 14/15 kwietnia br. Patrol interwencyjny pruszkowskich strażników, po krótkotrwałym pościgu Al. Wojska Polskiego, zatrzymał do kontroli dostawczego Peugeota, za kierownicą którego znajdował się nietrzeźwy obywatel Ukrainy.

Około godziny 1:20, strażnicy referatu patrolowo-interwencyjnego, patrolujący teren miasta, zauważyli dostawczego Peugeota. Kierujący poruszał się tzw. zygzakiem Al. Wojska Polskiego, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. W związku z podejrzeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze natychmiast udali się za pojazdem, próbując zatrzymać go do kontroli.

Kierowca poruszając się w kierunku Warszawy, nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe oraz wydawane polecenia strażników do zatrzymania. Dopiero po krótkotrwałym pościgu, kierujący zatrzymał się w rejonie Al. Jerozolimskich, gdzie strażnicy dokonali kontroli drogowej.

Podczas wykonywania czynności, strażnicy potwierdzili swoje podejrzenia. Obywatel Ukrainy (44-letni), kierował Peugeotem, znajdując się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze, uniemożliwili mu dalszą jazdę, a drogą radiową wezwano na miejsce pruszkowskich policjantów.

Przybyła na miejsce załoga Policji, dokonała sprawdzenia kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, potwierdzając zasadność kontroli. Jak, się okazało w dalszych czynnościach i badaniu, obywatel Ukrainy, zdecydował się na prowadzenie pojazdu pod wpływem ponad 1,5 promila alkoholu. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Skip to content