Menu

NOWE zasady i obostrzenia w dniach 31.10-02.11.br.

30 października 2020 - AKTUALNOŚCI, UWAGA!, ARCHIWUM, KORONAWIRUS

W dniu dzisiejszym Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. Oznacza to, że w tym okresie nie będziemy mogli odwiedzić grobów bliskich, a wszystkie cmentarze na terenie kraju postaną niedostępne dla odwiedzających mogiły.

Dane wskazują, że w ostatnim czasie mobilność społeczna znacznie wzrosła – wróciła do poziomu sprzed pandemii. W trosce o nasze bezpieczeństwo i życie naszych bliskich musimy ograniczyć kontakty społeczne oraz przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Jesteśmy w stałym kontakcie z ekspertami w dziedzinie epidemiologii. Wymiana doświadczeń i opinii epidemiologów, najnowsza wiedza na temat rozprzestrzeniania się wirusa pozwala nam podejmować odpowiedzialne decyzje. Dzięki nim mamy szansę na zmniejszenie liczby zakażeń.

Tradycja jest teraz mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, to w drugiej połowie listopada być może będzie można odwiedzić groby – zaapelował premier Mateusz Morawiecki.

Uwaga! Pogrzeby w tym okresie będą mogły się odbywać. Wejście na cmentarz będzie możliwe w trakcie pogrzebu i czynności z nim związanych.

Podstawy prawne:

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 9 października 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

ROZPORZĄDZENIE  RADY MINISTRÓW z dnia 30 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch podjął decyzję o otwarciu 1 listopada 2020 roku Targowiska Miejskiego przy ul. Komorowskiej w Pruszkowie, gdzie w godzinach od 10:00 – 14:00 sprzedawcy kwiatów, zniczy będą mogli wystawić i sprzedawać swój towar.
Wystawienie stoiska będzie całkowicie BEZPŁATNE.
Prosimy o przekazywanie informacji wszystkim zainteresowanym
 
Dodatkowo informujemy handlujących, że kiermasz handlowy “Dzień Wszystkich Świętych” przy Cmentarzu w Pruszkowie i Cmentarzu na Żbikowie, zostaje przedłużony do niedzieli 8.11.2020 r.
Za handel w dniach 3 – 8.11.2020 r. nie będą pobierane dzienne opłaty targowe.

Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa

Aby zmniejszyć liczbę nowych zakażeń, musimy już teraz ograniczyć kontakty społeczne. Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Każdy z nas może dzięki tym zasadom zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich. Pamiętaj i przestrzegaj aktualnych zasad:

Zalecenie DDMA+W

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Rozszerzamy zasadę DDMA na DDMA+W, czyli:

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy czy placówkach oświatowych.
Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.  Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

źródło: premier.gov.pl

Skip to content