Menu

Zakopał się samochodem na miejskiej plaży „na podwójnym gazie”

2 lipca 2020 - AKTUALNOŚCI, MONITORING, ARCHIWUM

Nie pomagają ostrzeżenia, apele i groźba surowych kar. Kolejny mieszkaniec zaryzykował swoje zdrowie oraz innych, decydując się na jazdę samochodem na tzw. „na podwójnym gazie”. Dzięki obserwacji miasta kamerami monitoringu miejskiego, udało się go ująć i przekazać policjantom. W dniu 01 lipca br. w godzinach porannych, załoga patrolowo-interwencyjna pruszkowskiej Straży Miejskiej, dokonała ujęcia kolejnego kierującego pod wpływem alkoholu. Tym razem, na jazdę na tzw. „na podwójnym gazie” zdecydował się 46-letni mieszkaniec naszego miasta. Dzięki czujności dyżurnego monitoringu oraz szybkiej reakcji strażników, nie doszło do tragicznych zdarzeń dla innych uczestników ruchu, jak i samego kierującego.

Podczas obserwacji rejonu Parku Miejskiego Mazowsze, po godzinie 7 rano, dyżurny zauważył „kierowcę” Peugeota, który próbował wyjechać z terenu plaży miejskiej, gdzie wcześniej ugrzązł. „Kierowca” o pomoc zwrócił się do pracowników, którzy porządkowali teren parku. Ze względu na wykroczenia, jakie popełnił kierowca, wjeżdżając na teren parku i plaży miejskiej, skierował tam patrol interwencyjny pruszkowskich strażników miejskich.

Kiedy strażnicy dojechali na miejsce, kierowca Peugeota, nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania – wjazdu na plażę, nie posiadał także przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami. Strażnicy od mężczyzny wyczuwali woń alkoholu, a sam 46-latek, przyznał się do spożywania alkoholu. Peugeot został zabezpieczony przed dalszą jazdą, a na miejsce wezwano policjantów pruszkowskiej Komendy Powiatowej Policji, którzy zatrzymali Grzegorza D. do dalszych czynności. Wstępne badanie, potwierdziło zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przez, a kolejne czynności, które przeprowadzili policjanci, ujawniły ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny raz, strażnicy zdążyli wyeliminować kierowcę pod wpływem alkoholu, za czym doszło do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, a kamery miejskiego monitoringu, udowodniły swoją nieodzowną pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Skip to content