Menu

Nietrzeźwy kierujący ujęty na terenie Parku Mazowsze

26 lipca 2019 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Dzięki informacji przekazanej dyżurnemu naszej jednostki w dniu 19 lipca 2019r. kolejny nietrzeźwy kierujący, został ujęty przez pruszkowskich strażników miejskich i przekazany policjantom, za czym doszło do tragicznych skutków decyzji jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. W piątkowe południe (19.07.br), dyżurny został poinformowany przez mieszkańców, że na terenie Parku Mazowsze, kierowca jednego z pojazdów prawdopodobnie pod wpływem alkoholu może wjechać do zbiornika wodnego.

Na miejsce niezwłocznie został zadysponowany patrol. Kiedy strażnicy dojechali na miejsce, kierujący Reanaultem, zjechał z drogi na skarpę brzegu i tam pozostawał z włączonym silnikiem. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd przed dalszą jazdą oraz potwierdzili obawy mieszkańców. Z pojazdu unosiła się silna woń alkoholu, a kierujący 31-letni mieszkaniec Pruszkowa znajdował się pod wpływem alkoholu. W celu dalszych czynności, na miejsce został wezwany patrol policji, któremu przekazano kierującego wraz z pojazdem. Podczas kontroli trzeźwości, badanie wykazało prawie 2,5 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za jazdę pojazdem mechanicznym na tzw. „podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Bardzo dziękujemy za czujność mieszkańców i przekazanie informacji naszej jednostce. Decyzja ta pozwoliła uniknąć być może kolejnej tragedii.

KOMENDANT STRAŻY MIEJSKIEJ W PRUSZKOWIE w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się i zagrożeniem zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 oraz chorobą COVID-19 na terenie naszego miasta, podjął decyzję o ograniczeniu przyjęć interesantów od dnia 11 marca 2020r. do odwołania. Kontakt z naszą jednostką: tel. 986, 227586649, 227358850 lub email: kierownikzmiany@strazmiejska.pruszkow.pl.

 

Osoby wezwane w tym czasie do naszej jednostki, proszone są o kontakt telefoniczny: 227358853, 227358854 lub email:
wykroczenia@strazmiejska.pruszkow.pl
,
gdzie można będzie uzyskać wszelkie informacje o dalszym trybie postępowania.

Wobec konieczności ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby wywoływanej przez koronawirusa, mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców województwa od dnia 02 kwietnia 2020r. straże gminne/miejskie województwa mazowieckiego, na polecenie wojewody mazowieckiego, dokonują zmiany w zadaniowaniu i sposobie realizacji swoich działań.

Wojewoda Mazowiecki poleca wójtom, burmistrzom, prezydentom miast na terenie województwa mazowieckiego zlecenie od 2 kwietnia podległym strażom gminnym (miejskim):

  1. Dokonywanie dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich) zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji;
  2. Organizacji wspólnych patroli z Policją zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji;
  3. Prowadzenie innych form współpracy straży gminnych (miejskich) z właściwymi terytorialnie jednostkami Policji, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji.

Polecam również, aby pozostałe zadania straży gminnych (miejskich) były realizowane wyłącznie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

Szczegółowe informacje będą zamieszczane na naszej stronie internetowej oraz stronie internetowej miasta Pruszkowa

 

ODSŁUCHAJ KOMUNIKAT !!!

Skip to content