Menu

Dzień Dziecka z pruszkowską Strażą Miejską

2 czerwca 2019 - AKTUALNOŚCI, PROFILAKTYKA, ARCHIWUM

Dzień Dziecka to świetna okazja do promowania bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Funkcjonariusze Referatu ds. Profilaktyki naszej jednostki wiedzą, jak wpajać przepisy ruchu drogowego, bezpieczne zachowania w domu, na podwórku oraz w szkole wykorzystując przy tym zabawę.

Dzięki konkursom, zabawom oraz materiałom promocyjnym przekazują całą swoją wiedzę w tym zakresie najmłodszym mieszkańcom naszego miasta podczas roku szkolnego, a także w stoisku promocyjnym pruszkowskiej Straży Miejskiej. Tak było także tym razem. Dwukrotnie, podczas powiatowych i miejskich obchodów Dnia Dziecka na terenie Parku Kościuszki i Parku Potulickich, najmłodsi mogli zapoznać się z pracą strażnika miejskiego, doskonalić swoje umiejętności w Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego, które imituje prawdziwą ulicę, przejazd kolejowy, przejście dla pieszych, skrzyżowanie czy rondo.

Podczas rozwiązywania testu można było sprawdzić swoją wiedzę w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze. Można było także zabezpieczyć i oznakować jednoślady. Nie obyło się także bez nagród, dyplomów i prezentów dla uczestników zabawy. W obydwu przypadkach przygotowane przez nas atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a najlepszą nagrodą dla strażników był dziecięcy uśmiech.

  

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania przy okazji imprez plenerowych oraz przedwakacyjnych spotkań w szkołach.

 

Skip to content