Menu

Podsumowanie minionego weekendu

29 maja 2019 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Tradycyjnie, corocznie w ostatni weekend maja świętujemy Święto Pruszkowa. Nie inaczej było w tym roku. Po raz XXI czas ten, przebiegł pod znakiem dwudniowych działań związanych z zabezpieczeniem prewencyjnym obchodów „DNI PRUSZKOWA”. Święto miasta dla służb porządkowych stanowi wyjątkowe wyzwanie pod względem zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i gościom na terenie organizowanych imprez, a także po ich zakończeniu, na terenie całego Pruszkowa.

Aby przebiegały one w spokoju, przy zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa, przygotowania rozpoczęły się na długo wcześniej. Doświadczenia i podejmowane decyzje, zdobyte podczas poprzednich edycji były niezastąpione. Komendant pruszkowskiej Straży Miejskiej wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, wspólnie opracowywali plan prewencyjnego zabezpieczenia. W samym zabezpieczeniu brał udział cały stan osobowy naszej jednostki.

Tegoroczne obchody „DNI PRUSZKOWA” były w naszej ocenie bardzo bezpieczne, gdzie nie odnotowano większych zakłóceń ładu i porządku publicznego. Zarówno w czasie trwania samej imprezy, jak i po jej zakończeniu. Tu bardzo dziękujemy za wzorową współpracę i włożony trud w zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy się do tego się przyczynili.

Tradycyjnie też, oprócz czynności zabezpieczających całość imprezy, nasza jednostka przygotowała atrakcję dla młodszych mieszkańców w postaci „MOBILNEGO MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO” oraz „STOISKA REFERATU DZIELNICOWYCH I PETROLU EKO”. Wydarzenie to, zostało połączone z konkursami na temat wiedzy o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego, a także związanych ze zwierzętami i ochroną środowiska, przeznaczonym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Najlepsi uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami. Miasteczko cieszyło się bardzo dużą popularnością, a co najważniejsze edukowało i wpajało prawidłowe zachowania na drodze. Dodatkowo, podczas dwóch dni można było oznakować i zabezpieczyć przed kradzieżą swoje jednoślady, znakując je w „Rejestrze Oznakowanych Przedmiotów”.

fot. U.M. Pruszków

W tym samym czasie, odbywały się wybory do Parlamentu Europejskiego, gdzie strażnicy miejscy byli zaangażowani w obsługę i zabezpieczenie komisji wyborczych. Część z funkcjonariuszy, pełniących służbę w tych dniach łączyła obowiązek zabezpieczenia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy miejskiej z obowiązkami zabezpieczenia bezpieczeństwa i przebiegu wyborów. Wieloletnie doświadczenie naszej jednostki, pozwoliło na pogodzenie tych obowiązków.

Bardzo dziękujemy wszystkim za współpracę i już dziś w imieniu Prezydenta Miasta Pruszkowa zapraszamy na kolejną imprezę miejską w dniu 01 czerwca 2019 roku Park Potulickich – „Dzień dziecka”

fot. U.M. Pruszków

Skip to content