Menu

Sprawcy dewastacji i kradzieży mienia przekazani policjantom

19 lutego 2019 - AKTUALNOŚCI, ARCHIWUM

Współpraca służb porządkowych w Pruszkowie, przyniosła wymierne efekty. Działania patrolu prewencji pruszkowskiej Straży Miejskiej, pozwoliły na zatrzymanie sprawców dewastacji mienia i jego kradzieży na szkodę jednej z mieszkanek Pruszkowa. Dodatkowo, jeden z ujętych sprawców figurował w policyjnych rejestrach, jako osoba poszukiwana.

Około godziny 22:00 (17 lutego br.) policjanci poprosili o pomoc w realizacji interwencji zgłoszonej miejscowej jednostce. Zdarzenie miało dotyczyć bójki między mężczyznami. Strażnicy niezwłocznie udali się we wskazany rejon, celem udzielenia wsparcia policjantom. Jak się okazało na miejscu, sprawcy mieli oddalić się z lokalu, gdzie dokonali wcześniej jego dewastacji oraz zaboru mienia. Poszkodowana kobieta podała rysopis dwóch z nich oraz opisała ich ubiór.

Strażnicy miejscy posiadając wiedzę o sprawcach udali się w patrol pobliskiego rejonu, celem ujęcia uczestników zdarzenia. W niedługim czasie, dwóch z poszukiwanych mężczyzn zostało rozpoznanych przez funkcjonariuszy i osadzonych w radiowozie. Po dowiezieniu ich na miejsce interwencji, zostali oni rozpoznani przez poszkodowaną. Na miejsce przybyła także załoga policji, której strażnicy przekazali wstępne ustalenia i zdali relację z przeprowadzonych przez nich czynności.

Ujętymi mężczyznami w wieku 60 i 44 lata, okazali się być mieszkańcy Pruszkowa. Po sprawdzeniu ich danych w policyjnych rejestrach okazało się, że młodszy z nich figuruje, jako osoba poszukiwana. Mężczyźni zostali dowiezieni do policyjnej izby zatrzymań i pozostali do dalszych czynności w tej sprawie.

 

Skip to content